ABA MEDİKAL, Limited bir şirket olarak doğmuştur. I.V.F. ( İn Vitro Fertilizasyon ) olarak bilinen suni döllenme ve tüp bebek konusu başta olmak üzere  Üremeye Yardımcı  Tedavi (Ü.Y.T.E.)alanlarında hizmet vermeye başlamıştır.  Ulusal ve uluslararası birçok fuar, sergi ve eğitime katılarak teknik bilgi ve donanım konusunda uzmanlaşmış personeli vardır.  Ülkemizde düzenlenen birçok I.V.F kongre öncesi kursların organizasyonuna katılıp teknik destek sağlamıştır.  I.V.F konusunda teknik destek, teorik ve   pratik uygulama desteği, tüm cihazların temini, bakımı, onarımı, kateter, I.V.F ve androloji solüsyonları,   diagnostik kitler ve diğer I.V.F sarflarını bir arada kusursuz bir hizmet anlayışı ile  ve sorumluluğunu taşıyarak klinik laboratuar ve hasta dostu olmaya, sizden gelen destekle  ulaşıp,yardımlı üremede en yakın yardımcınız olmaya devam edecektir.Yardımlı üremede yardıma ihtiyacınız olan her an yanınızda olmaktan onur duyacağız.

ABA MEDİKAL adına Ali Fadıl ALTUĞ

          

 

 

 Ali Fadıl ALTUĞ 1970 Tarsus-Mersin 'de dogdu yüksek ögrenimini Astronomi -Uzay Bilimleri ve Biyoloji Bölümlerinde Ankara Üniversitesi Fen Fakültesinde tamamladi. Insan Yardimli üremesinde Yurt içi ve Yurt disi kurs,seminer ve kongrelere katilarak bilgi ve beceri sahibi oldu. Türkiye'deki Ilk ICSI destekli IVF merkezini T.C.S.B.Dr. Z.Tahir Burak Kadin Hastanesinde 1993 yili sonunda R.I firmasi destegi ile kurarak Ilk ICSI bebeginin dogmasinda katkida bulundu. ICSI ve Holding cam pipetlerin Türkiye'deki ilk imalatini yapti . R.I (Ingiltere),Narishige (Japonya ) ve Eppendorf (Almanya) Mikromaniplatörler konusunda egitim aldi . Israil Sefi Medical firmasi ve Profesör Dr. Amnon Makler ile çalisti ve birlikte Türkiye'de Sperm Degerlendirmesi ve hazirlanmasinda birçok üniversitelerimizde teorik kurslar ve uygulamali laboratuar egitimleri verdi. Güney Afrika Tygerberg Hospital akademisyenleri Thinus F.Kruger M.D.ve E.Edmund.Oettle PhD. dan Insan Sperm Morfolojisi konusunda egitim aldi.2001 yilinda T.C.M.E.B. Meslek dali Ustalik belgesine sahip olup 2005 yilindan beri Usta ögretici belgesi sahibidir. 2003 tarihinde açilan sinavi kazanarak T.C.Türk Patent Enstitüsü Baskanligi 768 sicil numarali Marka Vekilli olmustur. Halen firmamizda aktif olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Ingilizce ve Almanca bilir ;Arapça konusur. Evlidir ve  Aysu Basak Altug'un babasidir.

          

 

Serter UYSAL  1983 ÇANAKKALE-Gelibolu 'da doğdu.Lise öğrenimini Kıbrıs Türk Maarif Kolejinde tamamladı.Ardından yüksek öğrenimini Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünde tamamlamıstır.Yüksek okul öğrenimi sırasında hizmet sektörünün çeşitli dallarında çalışmıştır ve ayrıca birebir satış eğitimi vardır.Halen firmamızda faaliyetlerine devam etmektedir.İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

          

 Ayşegül DURU Ankarada 1980 yılında doğdu İlk ve orta öğretimini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesinden  Mezun oldu . Halen firmamızda Yönetici asistanı olarak  faaliyetlerine devam etmektedir. ;

 

 

          

 Cem Koruoğlu Halen firmamizda aktif olarak faaliyetlerine devam etmektedir. ;